Anglicky se zábavou!

Vybraní žáci ze 7., 8. a 9. třídy se ve dnech 27. 5. až 2. 6. 2019 zúčastnili ve spolupráci se Základní školou Heřmanův Městec zájezdu do jižní Anglie. Strávili tam zážitky nabitý týden. Nejenže navštívili zajímavá místa, jako křídové útesy Seven Sisters, pašerácké jeskyně v Hastings, přístavní město Portsmouth, víkendové sídlo anglické královny Winsdor, multikulturní přímořské město Brighton a Londýn, ale také byli ubytováni v rodinách. Díky tomu nahlédli do životního stylu běžných britských rodin a seznámili se i s britskou kuchyní. Součástí zájezdu byla také tři dopoledne, která žáci strávili výukou anglického jazyka ve společnosti zkušených lektorek. Počasí bylo na anglické poměry příjemné (pršelo jenom jednou), jízdu vlevo zvládli řidiči autobusu na ucpaných silnicích s přehledem, a tak se tento anglický týden velmi vydařil.