DV úterý 7. února 2017 se 9. třída zúčastnila TECHNOhrátek na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém v Třemošnici. Hlavním cílem projektu TECHNOhrátky je podpora technických profesí a řemesel a zvýšení zájmu žáků základních škol v Pardubickém kraji o tyto obory.  Den strávený v odborné škole nebo učilišti probíhá vždy podle stejného scénáře. Žáci jsou po slavnostním zahájení rozděleni do šesti skupin, v nichž se seznamují se základy vybraných oborů a soutěžní formou si některé z nich vyzkouší i v praxi. Program je vždy zakončený vědomostní soutěží, založenou na nabytých vědomostech získaných v průběhu dopoledních aktivit. Naši žáci si nevedli vůbec špatně. V ostré konkurenci 10 škol obsadili v soutěži manuálních dovedností krásné 3. místo a ve vědomostním testu 8. místo.  Den strávený v dílnách SOŠ a SOU technického v Třemošnici jim přinesl spoustu zážitků a ukázal jim, že svět technických oborů nemusí být pouze o špinavých montérkách.